Календар на 2012 рік

 

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

 

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Рада  вітати Вас на нашому сайті.

Наш сайт покликаний не лише для оприлюднення офіційної інформації. В  першу чергу, ми хочемо ознайомити Вас з новими надходженнями літератури та періодичних видань,  новими формами роботи бібліотеки, цікавими та змістовними заходами, в яких кожен з вас може приймати активну участь та стати користувачем нашої бібліотеки.

Ознайомтесь, будь ласка, з інформацією про нашу бібліотеку і ми впевнені, що наше віртуальне знайомство переросте в тісну, взаємовигідну співпрацю.

 Чекаємо на Вас за дресою:23300, Вінницька область, Тиврівський район, смт Тиврів, вул..Леніна, 49,  тел. 2-17-83, e-mail:vktyvriv@yandex.ua

 

З повагою,

директор центральної районної бібліотек,

                                                     Коренюк Ніла Петрівна

       

           Тиврівська центральна районна бібліотека сьогодні це – провідний сучасний просвітницький, культурний, інформаційний депозитарій літератури.

Робота бібліотеки спрямована на:

     -   надання жителям актуальної інформації;

    -   стимулювання та підтримку інтересу до бібліотеки;

    -   співробітництво з іншими закладами по вихованню культури читання;

    -    сприяння індивідуальному навчанню шляхом надання доступу до інформації;

    -    розповсюдження краєзнавчих інтересів до історії своєї малої батьківщини;

               -   залучення користувачів до читання правової і моральної літератури кращих зразків класичної  вітчизняної та зарубіжної літератури, літератури на історичну тематику;

     -  формування  навичок читання у дітей, створенням умов для творчого розвитку особистості.

Бібліотека  складається з таких відділів:

-         абонемент;

-         читальний зал;

-         кафедра по обслуговуванню юнацтва;

-         відділ комплектування  та обробки літератури;

-         методичний, бібліографічний;

-         дитяча районна бібліотека.

 

Мережа

         Населення району обслуговує 31 бібліотечна установа: 2-районних бібліотеки (для дітей та для дорослих), 4 міських ( Гніванські міські бібліотеки №1, №2, №3, бібліотека смт Сутиски), 25 сільських та 8 клубів-бібліотек. Бібліотеки району обслуговують протягом року 20559 читачів, яким видається 396843 примірники книг, газет та журналів.

         Книжковий фонд бібліотек району становить 463042 примірників друкованої продукції.

              

        Центральна районна бібліотека  є методичним центром для бібліотек району. Працівники центральної районної бібліотеки надають консультації, методичну та практичну допомогу у їх роботі, при проведенні планових та позапланових переобліків. Для ведення контролю за роботою бібліотек району здійснюються. виїзди.

          Бібліотеки району постійно працюють над покращенням свого іміджу, а саме: беруть участь в підвищенні кваліфікації в обласній науковій бібліотеці ім. Тімірязєва, приймають участь в різних конкурсах, які оголошені обласним управлінням культури та обласними бібліотеками, у конкурсах, оголошених програмою «Бібліоміст», а саме:

     -    «Місце зустрічі - Діалог» ( Організатор Програми: Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні»);

     -   «Поповнення фондів бібліотек та активізації їх культурно-просвітницької роботи»; ( Організатор – Міжнародний фонд «Відродження»;

     -     «Туризм і бібліотека» ( в рамках програми «Бібліоміст»).

    -     "Євро 2012 в Україні" ( в рамках програми "Бібліоміст")

   -       «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» , в якому 4 бібліотеки нашого району отримали перемогу, в результаті чого ці бібліотеки будуть забезпечені 15 комп’ютерами та іншою оргтехнікою, читачі даних бібліотек отримають вільний доступ до Інтернету.

         Районна бібліотека для дорослих займається видавничою діяльністю. Видаються путівники, бібліографічні довідки,  бібліографічні покажчики, календарі знаменних і пам’ятних дат, статистичні дайджести,  рекламні буклети.

      Випущено бібліографічну довідку, присвячену  105-річчю з дня народження К.Андрійчука, поета-земляка.

              

До 80-річчя утворення Вінницької області видано буклет, приурочений цій даті.

                  

Випущено бібліографічну довідку про життя і творчість К.Г.Стеценка, приурочену 130-річчю від дня народження.

              

Випущено бібліографічну довідку про життя і творчість П.І.Ніщинського, присвячену 180-річчю з дня народження  великого композитора.

                 

До 70-річчя з дня народження Головатюка П.Й., письменника-земляка, випущено бібліографічну довідку.

                   

        Розроблено рекламний буклет бібліотеки.

                              

  Видано календар знаменних і пам'ятних дат на 2013 рік.

                            

МАСОВІ ЗАХОДИ

 

Великодня писанка

            Традиція виготовляти Великодні писанки та крашанки сягає ще в дохристиянські часи. Пов’язана вона із язичницьким культом уславлення весни, пробудженням сил природи. Християнство вклало в обряди й символи новий зміст, і розмальоване яєчко стало символом найурочистішого свята – Великодня, свята Воскресіння Ісуса Христа, торжества віри, правди.

            За дохристиянськими віруваннями наших предків всесвіт «народився» з яйця. Саме воно, дивовижне життя, плодючості та усіляких щедрот. Розмальоване яєчко було тим амулетом, за допомогою якого особа хотіла привернути до себе (чи до когось) добрі сили і відвернути злі. Саме тому на писанках зображали змістовні древні символи і магічні знаки. Ці символи утвердились і передавались від покоління до покоління. Подекуди  нині можна ще зустріти найстаріший орнамент на писанці. Це, переважно, геометричний малюнок: трикутники, кола, спіралі… Колись це були знаки різних ритуалів, священних чисел, а, може, й поганських богів. Але час вніс свої корективи. Християнство затерло давні знаки, надавши їм нового змісту.

            Про походження звичаю виготовляти  на Великдень писанки та крашанки існує багато легенд. Ось одна з них: Далеко в горах, до високої стрімкої скелі залізними ланцюгами прикутий страшний нехрист. І той нехрист має дванадцять своїх посланців, що ходять по селах та містах і придивляються, як живуть люди. Все, що вони бачать, або почують, розповідають нехристові. Коли посланці кажуть, що люди живуть бідно і сваряться поміж собою, нехрист радіє і сміється так, що аж гори трясуться, а ланцюги його слабнуть. Якщо ж посланці кажуть, що між людьми згода й добро, нехрист сердиться, насуплює брови, а ланцюги міцніше стискають його погане тіло. Та найстрашніша для нехриста вістка, що люди ще пишуть писанки, що вони не забули цього звичаю: він тоді реве, як звір, рветься з усієї сили  і б’ється головою об скелю так, що аж вогонь креше. З того постають грім і блискавка, а ланцюги його робляться тоді такі міцні, що годі їх розірвати.

            Щороку у нашій бібліотеці спільно з працівниками районного краєзнавчого музею перед Великоднем  стало традицією проводити майстер-клас по написанню Великодньої писанки.

Присутніх було ознайомлено з книжковою виставкою «Кошики заквітнуть писанками», де представлена література з допомогою якої можна доторкнутися великої таїни народного мистецтва і розмалювати великодніх писанок.

            Учасники клубу за інтересами «Відроджені джерела» залюбки писали багатоколірну писанку, в якій застосовували різноманітні природні барви. Цього року учасники використовували переважно зелений, блакитний і жовті кольори, які символізують весняне пробудження природи, надію на гарний врожай, здоров’я та мирне  небо над нашою Україною.

 

 

21 лютого - День  Рідної мови. в читальній залі ЦРБ оформлено книжкову виставку "Рідна мова моя, поетична й пісенна".

                     

 

Українське слово  проситься до тебе…

             Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова.

            Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди цінуємо, але без нього не можемо жити. А багатство  це – наша рідна мова, вона – невід’ємна частина нашої Батьківщини.

            Для нас, українців, найближча до серця мова нашого народу – українська. Вона – цілюще джерело, яке напоює спраглих і живить коріння нашого народу. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

            Як море починається з річки, так українське слово  - з писемності. Наше слово набирало  сили на  пергаментах Нестора Літописця,  шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалося під пером Тараса Шевченка,  удосконалювалося пізніше  П.Мирним, Л.Українкою та іншими видатними українцями.

            21 лютого відзначається  Міжнародний  день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію.

            Історія свята має трагічний початок. 21 лютого вибрано тому, що саме цього дня 1952 року загинули п’ятеро студентів, які брали участь у демонстрації за надання рідній їм бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою Бангладеш. Відтоді цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конвенції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, що відзначається 21 лютого з 2000 року з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.

            З нагоди Міжнародного дня рідної мови в читальній залі Тиврівської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку  «Рідна мова моя, поетична й пісенна». На ній представлена науково-довідкова та художня література. Серед сучасної української літератури твори Марії Матіос «Вирвані сторінки з автобіографії», Марини та Сергія Дяченків «Мідний  король», Ірен Роздобудько «Арсен», Лади Лузіної «Постріл в опері».  На виставці представлено посібники для школярів та студентів, які тільки починають вивчати рідну мову. Наприклад, до посібника  «Кращі  учнівські твори з української мови і літератури» увійшли  зразкові твори за темами, які пропонуються програмами для загальноосвітніх навчальних закладів України. «Мега - збірка найновіших  учнівських творів» містить матеріали до зовнішнього незалежного оцінювання. «Новий довідник українська мова та література» подає найважливіші відомості про українську мову та літературу. Стислий, зрозумілий текст, а також оригінальна структура видання допоможуть  ґрунтовно й швидко опанувати матеріал. Пропонований до вашої уваги «Великий довідник школяра» містить вичерпні відомості зі шкільних курсів гуманітарних наук. В основу довідника покладено чинні програми Міністерства освіти і науки України.

            Окрасою виставки стало поетичне слово поетів-земляків: Жанни Дмитренко, Яніни Вольської, Людмили Коротинської, Миколи Василика, Зіни Чубенко, які оспівують рідну мову, виховують любов до Батьківщини та нашої  культури.

            Також у бібліотеці користуються попитом книги зарубіжних письменників, але в перекладі на українську мову: Сюзанни Коллінз «Голодні ігри», Даніели Стіл «Відлуння», Решат-Нурі Гюнтекіна «Пташка співуча».

            Впевнені, що кожен з наших відвідувачів неодмінно знайде для себе саме ту книгу, на зустріч з якою давно очікував.

 

 

       29 січня  - День пам'яті Героїв Крут.  До цієї дати в читальній залі ЦРБ оформлено книжкову поличку " Волі народної дзвін".

    

   22  січня - День Соборності України. До цієї дати в центральній районній бібліотеці  оформлено книжкову поличку " Майбутня доля мислилась соборно".

          

Вечір-портрет, присвячений 182 річниці від дня народження Петра Івановича Ніщинського

          

19 вересня  2014 р. в районному Будинку культури відбувся вечір-портрет, присвячений 182 річниці від дня народження  великого композитора Петра Івановича Ніщинського, який підготували працівники  центральної районної бібліотеки та районного Будинку культури. Вечір  був цікавим і змістовним.  

Ведучі ознайомили  присутніх з автобіографією композитора.

Звучали пісні у виконання народного хору «Пам’ять», учителя Тиврівської ДМШ Маріанни Стадник.  Присутні мали змогу  з захоплення слухати  «Прелюдію» у виконання учня Тиврівської ДМШ Сича М.

Після завершення заходу  у с.Ворошилівка було покладено квіти до могили П.І. Ніщинського.

 

Літературний вечір

"Над Бугом-рікою"

                  

           8 серпня 2014р. в читальній залі  Тиврівської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір "Над Бугом-рікою", присвячений 100-річчю від дня народження письменника-земляка Пантелія Івановича Марценюка.

             На вечір були запрошені  працівники культури району, учні  Тиврівської ЗОШ І-ІІІст. та читачі бібліотеки.

              Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з біографією письменника та зачитали уривки з його творів. Учні  декламували вірші Пантелія Івановича. Продемонстровані слайди відобразили життєвий  шлях  письменника. Окрасою  літературного вечора стала подарована пісня «Київська Русь» у виконанні працівника районного Будинку культури.

           В бібліотеці оформлено книжкову поличку.

        Валерій  Пантелеймонович Марценюк,  син нашого  письменника-земляка  Пантелія Івановича Марценюка , кандидат технічних наук, доцент, член національної спілки журналістів України та ліги радіоаматорів України, письменник, головний редактор газети «Радіоінформ»  розповів про нелегкий життєвий та творчий шлях батька та подарував  учасникам літературного вечора  декілька екземплярів книги  «Над Бугом-рікою»  та   кілька власних книг «Трагічна любов отамана Артема», в яких відображені події з історії Тиврівщини.

 

 

Знайомтесь: нові видання

(бібліографічний огляд)

         Читання входить до трійки найпоширеніших форм проведення дозвілля-разом з переглядом телевізора і спілкуванням із друзями та близькими.

         Більше половини  українців віддають перевагу художній літературі.

         Нещодавно районна бібліотека для дорослих отримала нові видання. До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка за програмою «Українська книга» у видавництві «Фоліо» Харків видано тритомник «Тарас Шевченко та його доба». Т.Шевченко – найвеличніша постать в історії українського народу. У тритомнику  висвітлюється життя й діяльність видатного сина України, великого Кобзаря. В ньому зібрані ретельно перевірені документи, що збереглися, автентичні спогади сучасників-друзів і соратників Шевченка. Життєвий подвиг поета завжди спонукає українців до праці й борні в ім’я торжества, народної справи й свободи.

         У книзі-довіднику «Українські письменники» вміщено біля ста біографій найвідоміших класиків, а також сучасних українських письменників. Подано огляди  їх творчості та перераховано основні написані ними твори. Серед 20 з лишком книг із доробку Василя Скуратівського особливе  місце посідає книга «Мамина молитва». Це художня проза, в якій відтворено нелегке життя селян у довоєнні та перші повоєнні роки. Попри увесь трагізм випав на долю нашого народу, просвічується кіптявий вогник доброти й величі нашого народу.

         Книга Шевченка С.В. «Соловецький реквієм» розповідає про розстріляне відродження України, знищення інтелектуальної еліти нації, яку уособлюють М.Зеров, М.Куліш, Л.Курбас, В.Підмогильний, С.Рудницький, М.Яворський та інші.

         Інноваційна книга відомої української письменниці Валентини Козак «За Україну молюсь»,  отже і за Європу… - це реквієм на вшанування пам’яті загиблих героїв – пожежників, солдатів , материнська ревна молитва за потерпілих унаслідок катастрофи ЧАЕС 1986 року.

         Це обпечений радіаційним полум’ям зойк  усіх матерів про  опромінених синів, болі родин чорнобильців, привернення української влади і світу до їхніх соціальних болючих проблем.

         Книга великого подвижника української ідеї Павла Ткачука «Шабля Богуна» - це легенди рідного краю. Наші національні джерела мають бути чистими від  посягань чужинців. А саме українці просто зобов’язані активніше виборювати право жити на своїй споконвічній землі. Павло Ткачук зібрав для цієї книги цінний історичний матеріал, який оживляє справедливий дух і чин наших попередників. Сподіваємось, що це видання наснажить всіх, хто прагне осягнути духовні сторінки подільського краю.

         Читачам, які надають перевагу художній літературі, ми можемо запропонувати книги таких авторів: Р.Гарі, Л.Улицької, Т. і О. Литовченків, Ю.Сороки, В.Чемериса та багато ін.. Бажаєте бути сучасними? Читайте! Раді бачити усіх бажаючих.

 

 

Обговорення змін до Конституції щодо децентралізації державної влади
 

              

              Конституція України являє собою сукупність фундаментальних, юридично незаперечних норм, які поширюється на всі без винятку сфери суспільства.  Конституція встановлює соціально-політичне обличчя держави, фіксує вихідні принципи їх функціонування й розвитку. 17.04.2014 р. Кабінет міністрів України прийняв розпорядження «Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади».


           На цю тему  Тиврівська центральна  районна бібліотека у читальному залі  оформила  інформаційний стенд «Джерело права - держава», на якому розміщенні матеріали із порівняльним аналізом статей діючої Конституції України та статей проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. Тут же розміщено «Скриньку пропозицій», у яку користувачі бібліотеки вкидають свої пропозиції про зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

 

 

Патріотичний урок на тему:

"Руйнівна сила війни.

Діти воєнного лихоліття"

            Щороку 9 травня ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ  за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945рр., не щезне з пам’яті людської , не піде в забуття великий подвиг і велика стратегія нашого  народу – його битва, його перемога. Можна по-різному ставитися до Великої Вітчизняної  війни, по-різному її називати, але ж хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя за щастя інших.

            Напередодні великого свята Дня Перемоги в Тиврівській СЗШ І-ІІІст. з учнями 7-х класів було проведено патріотичний урок на тему: « Руйнівна сила війни. Діти воєнного лихоліття». Сьогодні ми ще раз переглянули ту сторінку історії, яка стала доленосною для нашого народу. Учителька Вітюк Людмила Михайлівна розповіла учням якою гіркою була доля України в лихоліття війни. Багато горя і страхітливих втрат принесла Україні війна. Донесла до кожного учня, що немає  такого міста чи села, такого поля чи гаю, де у жорстокій боротьбі не проливалася кров воїнів, де б не проявилась їхня могутність і відвага, адже кожен  знав: він захисник.  Також Людмила Михайлівна згадала нашого земляка-художника Л.П.Панкошу, який під час війни залишився без батьків і зростав і виховувався в дитячому будинку.

            Війна залишила про себе слід не лише в могилах, зруйнованих і по-новому відбудованих містах, в пам’яті кожної сім’ї, але й у мистецтві, кіно, літературі. Працівниками районної бібліотеки Тузюк Г.М. та Мельник Л.П. було проведено бібліографічний огляд літератури: «Діти воєнного лихоліття».

            Одним з найбільших злочинів нацистів у роки Другої світової війни став геноцид проти поневолення народів, що включав у себе масові екзекуції, вивезення в рабство до Німеччини, депортації і ув’язнення, знищення в концтаборах. Не стали винятком і діти. Багато малолітніх в’язнів знайшло свою смерть у концентраційних таборах. Були представлені книги про долю дітей в’язнів, яким вдалося вижити в ті страшні дні. Це книги Оксани Іваненко «Рідні діти», В.Литвинова «Ешелони в пекло».

            Ці книги – документи відкривають зовсім новий, багатьом невідомий аспект минулої війни. Про трагічну долю дітей, які потрапили до гітлерівських таборів, але й про те, як потім, уже дорослими, нестерпно довго і вперто вони боролися за свої громадянські права, за свою гідність і честь, бо навіть дітей, підозрювали в не благодійності. Доля розпорядилася так, що колишні малолітні в’язні стали останніми свідками страхіть нацистського режиму. А це означає, що пам’ять про минуле вони пронесуть дальше і довше за інших. Саме їм випало  дописати заключний розділ Книги Пам’яті – розділ страждань, пережитих за колючим дротом трагічним, але не скореним поколінням.

            В документальній збірці оповідань та повістей І.Мельникова «Їм не вручали повісток…» розповідається про маловідомих юних героїв, які в роки Великої Вітчизняної війни ціною власного життя відстоювали кожну п’ядь рідної землі. Щоб потрапити на фронт і стати в ряди захисників Батьківщини - про це мріяли майже усі дівчатка й хлопчики. Пліч-о-пліч зі своїми батьками і старшими братами вони боролися проти ворога. Особливо незамінними вони були у розвідці: там, де не могли пройти дорослі. Також трудилися в тилу.

            Учні обговорювали твори та читали вірші, в яких описується правда про війну.

            З великим захопленням слухали вірш К.Симонова «Жди меня».

            Твори письменників є застереженням проти нової війни, щоб люди боролися за мир, а значить за дітей.

            Майбутнє ж завжди пов’язане з минулим, і тільки  знаючи його, поважаючи подвиги своїх дідів і прадідів, ми збережемо свою країну, свій народ, свою особистість як нація.

 

Цикл  заходів, присвячених 

75- річчю від дня народження поета-земляка

Василя Рудого:

      Тиврівська районна дитяча бібліотека спільно з педколективом Тиврівської ЗОШ І-ІІІст.  провели вечір- спогад, присвячений 75 річниці від дня народження поета земляка Василя Рудого.

     Проведено бібліографічний огляд літератури під назвою "Життєвий і творчий шлях поета земляка В.Рудого".

     Конкурс  дитячого малюнка по творах письменника-земляка В.Рудого.

      Випущено буклет.

                                     

Бажаєш бути сучасним?

Завітай до бібліотеки.

      Сьогодні людство все більш актуально створює і водночас прилучається до нового інформаційного середовища, наповнюючи його звичними для себе атрибутами. Одним із них є Інтернет. І для бібліотек доступ до всесвітньої комп’ютерної мережі  стає питанням престижу. І можна тільки радіти тому, що в Україні дедалі більше бібліотечних закладів у змозі надавати своїм користувачам цю послугу.

      Як вже повідомлялося раніше, що Інтернет-центр у Тиврівській ЦРБ створено за програмою «Бібліоміст: Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет».

      Його створено з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості вільного(безкоштовного) доступу до світових інформаційних  ресурсівчерез комп’ютерну мережу Інтернет.

      Без вільного доступу до інформаційних ресурсів сьогодні вже не можливо говорити про  повноцінний інформаційний простір держави. Останнім часом Інтернет став невід’ємною складовою частиною інформаційних ресурсів бібліотек, а надання доступу до нього – звичною бібліотечною послугою.

      Так як це єдиний в нашому селищі безкоштовний діючий центр, то його часто відвідують користувачі бібліотеки і він уже завоював популярність серед жителів селища. Центр обладнаний 6-ма комп’ютерами. До послуг користувачів принтер та сканер.

       Інтернет-центром постійно надаються консультації та практична допомога в пошуку необхідної інформації в Інтернет-мережі,виконуються пошукові роботи з певних тем. Також центр допомагає задовольнити найрізноманітніші запити читачів на інформацію, в тому числі і на ту,що відсутня в бібліотеці.

       Найактивнішими користувачами центру є учні, молодь, безробітні. Учні Тиврівської СЗОШ та ліцею-інтернату поглибленого вивчення галузей знань під час літніх канікул відвідують бібліотеку, шукають в Інтернеті відповіді на питання , які їх цікавлять. Радує те , що вони проводять свій час з користю, а не шукають пригод на вулиці. Для тих користувачів хто обирає професію проводиться віртуальна екскурсія «Інтернет для абітурієнтів».

      До послуг користувачів в центрі постійно діючий книжковий стенд «Зробіть перший крок до Інтернету разом з бібліотекою» де розміщені матеріали про користування комп’ютерами. Також представлено тематичні папки  про безпечні та цікаві сайти для користувачів.

      Інтернет-центр став великим помічником для колективу бібліотечних працівників, адже їм надана можливість ознайомитися з досвідом інших бібліотек, порівняти та оцінити свою роботу.  Усіх хто бажає скористатися послугами бібліотеки та новітніми технологіями раді будуть бачити у бібліотеці.

 

 

Відкриття Інтернет -центру

 

                27  грудня 2013р. в Тиврівській центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Інтернет-центру.

            Бібліотечні працівники  Тиврівської центральної районної бібліотеки спільно  з Гніванськими міськими  бібліотеками №1,№2,№3 взяли участь в ІУ раунді конкурсу програми «Бібліоміст» «Організація бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» та  стали його переможцями.

            Завдяки   програмі «Бібліоміст», партнерській роботі Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з Міжнародного розвитку,  Міністерства культури і туризму України, Фундації Білла та Мелінди Гейтс бібліотеки-переможці отримали 15 комп’ютерів, оснащених веб-камерами, навушниками з мікрофонами, 4 принтери, що виконують функції сканера та ксерокса та ліцензоване програмне забезпечення для ефективнішого задоволення потреб місцевих громад.

            На відкритті були присутні: перший заступник голови районної державної адміністрації Киришов В.В.,керуюча справами виконавчого апарату районної ради Колісніченко Лідія Анатоліївна,заступник начальника обласного управління культури і туризму Куделя Г.Д., заступник директора обласної  універсальної наукової бібліотеки ім.Тімірязєва Слотюк Галина Миколаївна, регіональний представник програми «Бібліоміст» у Вінницькій області Оксана Бондар партнер по навчально-виховній роботі, учитель Тиврівської загальноосвітньої школи І-ІІІст. Вітюк Л.М., інспектор з питань господарської діяльності Тиврівської селищної ради Вавшко І.В., учні Тиврівської загальноосвітньої школи.

            Змістовна концертна програма прикрасила свято. 

 

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКА ВИСТАВКА

ДО 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Т.Г.ШЕВЧЕНКА

Минуло майже 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе серед нас.

     

         15.01.14р. у Тиврівській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття районної літературно-мистецької виставки «Невмируща слава генія Шевченка» за участю першого заступника голови Тиврівської РДА Киришова В.В.

         На відкриття виставки було  запрошено майстриню-вишивальницю Г.Б.Очеретну, яка представила свої роботи: панно «Заповіт» та «В сім’ї вольній, новій ми тебе не забудемо, Тарасе».

         З вступним словом виступила директор бібліотеки Коренюк Н.П та начальник відділу культури і туризму Захарчук Л.Г., які ознайомили  присутніх із планом заходів  відділу культури і туризму  та центральної районної бібліотеки по  реалізації завдань  Президента України  щодо належної підготовки по відзначенню 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. У своєму виступі  перший заступник голови районної державної адміністрації В.В.Киришов звернув увагу на те, що серед багатьох заходів, що будуть проводитися в закладах культури в період з січня по березень місяць найважливішою подією буд проведення творчого звіту Тиврівщини в області та  участі кращих колективів у Всеукраїнському творчому звіті у м.Києві, що буде проходити у  жовтні  2014 року.

   ВЕЧІР-ВШАНУВАННЯ

ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

22  листопада 2013 року в читальній залі Тиврівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933рр., в якому взяли участь учні Тиврівської СЗОШ І-ІІІст.,  перший заступник голови районної державної адміністрації Киришов В.В., директори Тиврівського районного краєзнавчого музею Олімчук А.І., директор Сутисківського музею "Слава" Тамтура В.

 

 

 

 

До 80-річчя з дня народження місцевого художника  проведено творчий вечір «Без відчуття краси життя не зрозуміти». На вечір були запрошені бібліотечні працівники району та учні ліцею-інтернату.

                       

 

                              

Творчий вечір художника Панкоші Л.П.

До дня народження української письменниці Лесі Українки було організовано тематичний вечір «Талант виняткової сили і краси»

                

В центральній районній бібліотеці для шкільної молоді було  проведено майстер-клас з написання Великодньої писанки.

       

По відродженню народознавчих традицій щороку у районній бібліотеці для дорослих проводяться «Андріївські вечорниці». В цьому році було організоване свято «Диво приходить грудневої ночі». Традицією стало проведення працівниками районною бібліотеки новорічних колядок та щедрівок. Під час цієї акції працівники бібліотеки ідуть щедрувати та колядувати до своїх бувших працівників та активних читачів бібліотек.

                  

Новорічні віншування  кращих читачів бібліотеки

     6 березня 2013р.  в читальній залі центральної раонної бібліотеки відбувся вечір до Міжнародного жіночого дня 8 Березня "Жінка - одвічна загадка природи", в якому взяли участь учні Тиврівської ЗОШ І-ІІІст. та клуб за інтересами "Відроджені джерела".

 

ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

День незалежності України

 

День незалежності України16 липня в 1991 році, уперше було відзначено День Незалежності України.  В 1990 році 6 липня  - Верховна Рада Української РСР прийняла ухвалу Декларації про державний суверенітет України. Також, в той же день 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила ще один документ - постанову «Про День проголошення незалежності України». У цьому документі зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року.

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ПОСТАНОВЛЯЄ:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Через деякий час в тому ж 1991 році 18 червня, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, після чого, в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня - День Незалежності України».

Так як 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила цей Акт про проголошення незалежності України, виникла потреба змінити дату святкування цього Дня. З цього приводу 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову „Про День Незалежності України ”. У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

З нагоди 23 річниці  Незалежності України у районній бібліотеці оформлено книжкову виставку "Держави славна назва - Україна".

 

 

 

         До 75-річчя від дня народження Василя Стуса  в читальній залі центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку "Велетень духу і таланту"

             

До 95-річчя битви під Крутами оформлено  книжкову виставку «На шлях в майбутнє вкажуть Крути».

                  

До дня виведення військ з Афганістану оформлено книжкову виставку «Чорне крило Афганістану».

                 

 

«Бібліотека в просторі і часі» - так названо постійно діючу виставку, на якій представлено матеріали з правових питань.

                    

 

        До Всеукраїнського дня рідної мови оформлено книжкову виставку «Рідна мова краю батьківської пісні». Вона знайомить читачів з виникненням та розвитком української мови.

         Бережім і плекаймо рідну мову, вона є основою над усі скарби і багатства.

                 

Для користувачів Інтернет - центру оформлено книжкову поличку «Ефективність Інтернету».

               

           Важливе місце приділяємо творчості письменників-земляків. В читальній залі діє книжкова виставка «Край в художньому слові». Ми підтримуємо прямі зв’язки з письменниками-земляками і наші фонди поповнюються книгами з авторським підписом.

      Кожен українець має бути обізнаний з історією свого народу, його традиціями та обрядами. Велику увагу приділяємо народознавству. Оформлено постійно діючу книжкову виставку «Барви народних мистецтв», яка допомагає читачам у вивченні фольклору та побуту земляків, вивченню, вивченню пісень, легенд про рідний край, обрядів, звичаїв, традицій.

               

До Дня Соборності України розгорнуто книжкову виставку «Прихилимо один  до одного серця».

                        

        В читальній  залі районної бібліотеки оформлено  книжкову виставку «Краю мого сива давнина», на якій представлені видання, що висвітлюють історичний шлях Тиврівщини, його минувшину і сьогодення.

         Книжкова виставка «Книги, що заслуговують на увагу» - представляє  книги про знаменитих людей, про таємницю імен, світ тварин і рослин, довідники для школярів, наукову фантастику.

             

 

          До Міжнародного жіночого дня  8 Березня  в читальній залі ЦРБ організовано  книжкову виставку «Мистецтво бути жінкою», яка висвітлює  такі розділи:

            «Яскраві жіночі постаті нашої історії»;

            «Улюблені захоплення»;

            «Ідеал жіночої краси»;

            «Поетичними сторінками».

 

 

  

         Цикл масових заходів, приурочених до 199-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка:

    В читальній залі центральної районної бібліотеки  розгорнуто книжкову виставку "Світ, освічений Зорею Кобзаря" та проведену поетичну годину "Доле моя! Доле! Де тебе шукать?".

   А також  розгорнуто книжкову полицю: "А слова - заповідь моя".            

   До 199-річчя від народження Т.Г.Шевченка в районній бібліотеці проведено бібліографічний огляд "Звучать Шевченкові слова".

 Планується провести читацьку конференцію "Шевченко-духовна вершина України".

 

Бібліотеки району приділяють увагу  краєзнавчій та народознавчій роботі, а саме: вивчення та збереження історії українського народу, народних традицій, оберегів, побуту і народнопісенної творчості, що формувалися протягом багатьох віків. Активну участь бібліотеки приймали в зібранні та узагальненні матеріалу про Голодомор 1932-33рр, по написанню історії рідного села, історії бібліотек. Так, в районній бібліотеці створено клуб «Відроджені джерела».

Члени клубу спрямовують свої зусилля для вивчення та збереження історії українського народу. Адже на сьогоднішній день молодь не знає багато українських традицій, тому старше покоління зобов’язане донести до них наші традиції, обряди. Так повелося в історії людства, що кожен народ від покоління до покоління передає свій суспільний та соціальний досвід, духовне багатство, як спадок старшого покоління молодшому.

         Перше засідання клубу відбулося в дружній теплій  обстановці. Для членів клубу було проведено заходи з пропаганди літератури краєзнавчого характеру. Було обговорено подальший план засідань клубу.

Обговорення плану засідання клубу

         Цікаво і змістовно пройшли «Літературні посиденьки «Уже рум’янить осінь  клени». Прозвучала поезія  Ліни Костенко, Василя Симоненка, а також  власна поезія членів клубу.

Засідання клубу «Відроджені джерела» .

Літературні посиденьки «Уже рум’янить осінь клени»

Під час кусання «Калити»

   Вечір-спогад

"Пам'ять про них збережуть обеліски"

           У читальній залі Тиврівської ЦРБ відбувся вечір-спогад "Пам'ять про них збережуть обеліски", присвячений до дня Перемоги. На вечір було запрошено ветеранський хор "Пам'ять" та учнів Тиврівської ЗОШ на чолі з учителькою Вітюк Л.М.   

Презентація книги В.Наумчука

"Сторінки мого життя"

             Днями у  читальній залі Тиврівської ЦРБ проведено презентацію книги Василя Наумчука "Сторінки мого життя". Автор цієї книги весь свій вік присвятив педігогічній справі. Понад 30 років вчителював у Тиврівській школі-інтернат.

          

          

            Наряду з традиційними формами роботи, бібліотеки пропонують до послуг читачів нову форму роботи – вільний доступ до Інтернету.

          Комп’ютерами забезпечені такі бібліотеки:

       Центральна районна бібліотека – 5 шт, всі під’єднані до мережі Інтернет.

       Бібліотека с.Гриженці – 3 комп’ютери, під’єднані до мережі Інтернет.

       Бібліотека с.Селище – 1 комп’ютер, під’єднаний до мережі Інтернет.

       Бібліотека смт Сутиски - 1 комп’ютер.

       Гніванська міська бібліотека №1 - 1 комп’ютер.

       Гніванська міська бібліотека №2 - 1 комп’ютер.


 

Бібліотека організувала нову форму роботи.

       Тиврівська центральна районна бібліотека при підтримці Тиврівської районної громадської організації «Тиврівщина – квітка поділля» з 17 лютого  2012 року ( Всесвітній День спонтанної доброчинності) організувала нову форму роботи - Буккросінг та відкрила відділ обміну книг «Вільна книга мандрує по людях» в приміщенні Тиврівської  центральної  районної бібліотеки.    

        Буккроссінг  ( процес «визволення книг». Людина, прочитавши книгу, залишає її  в бібліотеці для того, щоб інша людина могла взяти цю книгу в бібліотеці, покористуватись нею, а взамін залишити свою).Прослідкувати за рухом книги можна буде на нашому сайті та через оголошення в районній газеті «Маяк».

 

      Запрошуєм усіх хто любить читати, а особливо членів Книжкового Клубу "Клуб сімейного дозвілля"

              Завітати до відділу абонементу.
     Довідки про роботи відділу та замовлення книг -
                                  2-17-83

Працівники бібліотеки та члени громадської організації запрошують Вас прийняти активну участь у наповненні полиць відділу книгами які Ви вже почитали і Ви готові їх відпустити в громадський рух.

  Н О В И Н И

       Нещодавно бібліотечні працівники району відсвяткували свято Всеукраїнський День бібліотек. Приємним сюрпризом для нас був подарунок від депутата Верховної Ради Віктора Жеребнюка, який виділив кошти на екскурсійно-туристичну поїздку в с.Лядова Могилів-Подільського району. Бібліотечні працівники району висловлюють подяку нашому депутату.

 

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

ЗАПРОШУЄ:

     У ІУ кварталі наша бібліотека запрошує користувачів та мешканців нашого містечка відвідати вечір-реквієм «Невиплакані сльози України» до дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні. В даному заході візьмуть участь учні Тиврівської СЗОШ І-ІІІст., який буде проведено 22.11.2013р. в приміщенні районної бібліотеки.

         Також увазі користувачів пропонуються книжкові виставки та перегляди літератури:

         «Незгасна свіча пам’яті голодомору» (до дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій».

         «Україно, Україно, славний край козацький» (до дня українського козацтва) -14.10.2013р.;

         «Неспокій його душі» (90-річчя від дня народження І.Глинського) -7.11.2013р.;

         «Українська армія – школа гарту і мужності» -6.12.2013р.

         На  вас чекають:

         Інтернет - подорож «У світі прекрасного» (декоративно-прикладне мистецтво в музеях України), день інформації «Зробіть перши крок до Інтернету разом з бібліотекою».

         Традиційним стало проведення Андріївських вечорниць (13.12.2013р), на які запрошуються члени клубу за інтересами «Відроджені джерела» та усі бажаючі.

       Ви все ще асоціюєте бібліотеку лише з книжковим пилом?

       Зустріньтесь з новими реаліями та змініть свою думку.

      Майбутнє починається в сучасній бібліотеці!