Тиврівський районний Будинок культури

ТИВРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ

БУДИНОК КУЛЬТУРИ

                                      

        Мережа  Тиврівського району складає 35 закладів культури. 1- РБК, 2 –МБК, 11 –СБК, 13 – СК, 8 –КБ.

 

       Штат Тиврівського РБК нараховує 14 працівників. З них 8 творчих, 5 технічних. Повну вищу освіту має – 3 працівники, базову вищу - 2 працівники , неповну вищу – 4 працівників, с/технічну – 1 працівник, середню – 3 працівники.

·  Основним завданням Тиврівського РБК є розвиток аматорського мистецтва з різних жанрів ,  народної творчості, художніх промислів та ремесел,  надання методичної, практичної допомоги працівникам ЗККТ району. Велика увага приділяється організації культурно-освітньої роботи серед населення Тивріського району та селища. З цією метою проводяться культурно-мистецькі заходи районного та місцевого значень: тематичні вечори, театралізовані свята, конкурси, святкові концерти . Організовуються  виставки декоративно - прикладного мистецтва, виступи професійних колективів, зустрічі з цікавими людьми. Здійснюються  виїздні концерти творчої бригади РБК в ЗККТ. Традиційним стала організація та проведення творчих звітів аматорських колективів району. В  2013 році творчі звіти присвячені року дитячої творчості в Україні. Організація і проведення родинно-сімейного фестивалю «Родинне суцвіття» та фестивалю «Різдвяна зірка».

 

·       Приблизна кількість заходів за рік становить :

·       Культурно – освітні та розважальні заходи  72, кількість присутніх 22165, з них для дітей 34, кількість присутніх 7820. ( лекції – бесіди 20, кількість присутніх 5065, з них 20для дітей, кількість присутніх 5065, професійних колективів1, кількість присутніх 400,   семінари 4 , кількість присутніх 185.

 

·       Концерти художньої самодіяльності 18, кількість присутніх 8100, з них для дітей 9, кількість присутніх 1200.

 

·       Виставки декоративно – прикладного мистецтва 7, кількість присутніх 3000, з них для дітей 5, кількість присутніх 1555.

 

    При Тиврівському районному будинку культури працює 14 клубних формувань в яких задіяно 195 учасників, з них 6 для дітей, де займається 122 дитини.

 

1.Троїсті музики – 9 учасників – керівник  Ванхольський Ю.А.

2.Вокальний жіночий ансамбль «Мелодія» - 12 учасників – керівник О.О. Саприга

3.Вокальний дитячий ансамбль «Росинка» -8 учасників –  керівник

О.В. Шевчук.

4.Вокально – естрадний ансамбль « Експромт» - 6 учасників - керівник О.Р. Рабус;

5. Народний аматорський чоловічий квартет «Тиверці» – 4 учасники –  керівник Ю.А.Ванхольський;

6.Драматичний гурток – 16 учасників – керівник

І. Д.Грицака

7.Художнього читання – 14 учасників – керівник І.Д. Грицака. ;

8.Народний аматорський хор « Пам’ять» - керівник

Р.В. Загурський, учасників – 13;

9.Окремих виконавців – 10. учасників – керівник Рабус О.Р.

10.                 Вокальне жіноче тріо « Сузір’я» - 3 учасники – керівник О.О. Саприга;

11.                 Зразковий хореографічний колектив

         « Калинонька» - 100 учасників.

1)молодша група « Вітерець» - 34;

2)підготовча група « Капітошка» - 22;

3)середня група « Сонечко» - 19;

4)старша група « Калинонька» - 25.

-         керівник Т. В. Шеванюк.

 

На території району працює 176 клубних формувань , де задіяно 1028 учасників, з них 86 дитячих, - 998 учасників. Кількість колективів з аматорського мистецтва складає 141, де задіяно 1410 учасників, з них 71 дитячий колектив, де займається 796 дітей.

 

Назва клубного формування

Кі-ть

колект.

В них

учас

ників

З них

дитячі

В них учасник

1.

Оркестрові та інструментальні

10

75

3

22

2.

Вокально – хорові

67

633

24

282

3.

Хореографічні

19

198

18

190

4.

Пісні і танцю

1

78

1

78

5.

Театралізовані

37

332

20

190

6.

Інші

9

94

5

34

7.

Любительські об'єднання

4

105

1

20

8.

Фізкультурно – оздоровчі

2

34

2

34

9.

Дискотеки

27

469

12

148

 

Всього :

176

2018

86

998

 

Приділяється велика увага розвитку сімейно-родинної творчості.  На території району при закладах культури активно працює  18 сімейно-родинних  колективи з різних видів та жанрів аматорського мистецтва. Які є учасниками фестивалю «Родинне суцвіття».

Активно  проводиться  робота по розвитку дитячого аматорського мистецтва та різностороннього виховання підростаючого покоління. 

Для дітей та молоді організовуються та проводяться конкурси, концерти художньої самодіяльності, виставки народної творчості та образотворчого мистецтва, театралізовані дійства, зустрічі з ветеранами війни та праці, з воїнами афганцями,  працівниками правоохоронних органів , з сільськими, міськими головами , вечори відпочинку та дискотеки. Особлива увага приділяється патріотичному вихованню молоді, а також морально – етичному вихованню, духовному вихованню, родинно – сімейному вихованню, превентивному вихованню, правовому вихованню, національному вихованню. З цією метою було проведено ряд заходів,  лекції – бесіди :

       БЕСІДИ ТА ЛЕКЦІЇ:

v«Алкоголь – ворог здоров»ю», «Батьки і діти… Діти і батьки…», «Моя маленька Батьківщина, моя батьківська сторона», «Курити - здоров»ю шкодити», «Ми і закон…», « Змій, що забирає життя», «Ми проти алкоголю», «Моє Поділля – краса України», «Вітчизну –мати умій захищати»,;

      

v  «Ми нащадки вкраїнського роду», «Проблеми паління», «Романтична небезпека», «Запали свічку пам»яті», «День  пам’яті», «Родина у серці єдина», «День пам’яті в свідомості не згасне», « Я люблю , Україно, тебе»,                             « Наркотичному змію скажемо НІ!»;

Також для дітей та молоді вже традицією стали виїздні концерти народного аматорського хору                          « Пам’ять» в ЗОШ району.

Традиційно  проводиться районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Берег дитинства», присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. Без уваги також не можна залишити щорічну          конкурсно – розважальну програму та фестиваль молодих талантів «Молодість і юність наше майбуття», присвячену до Дня молоді та фестиваль «Вміємо, зробимо, можемо».

При  районному Будинку культури  проводяться виставки дитячих робіт з декоративно – прикладного мистецтва:

- Районна виставка « Сяйво Великодньої писанки».

- Районна виставка « Подільський купальський вінок».

- виставка квітів присвячена Дню Незалежності України.

-  «Ходить гарбуз по городу – композиції городини та

   садівництва».

- виставка новорічно – різдвяних композицій.

 

 

При районному методичному кабінеті працює 8 творчих працівників:

-        Директор РБК – П.Т. Вишневський

 

-        Художній керівник – Шевчук О.В.

-        Завідуюча сектором культурно - дозвіллєвої та методичної роботи – Грицака І.Д.

-        Керівник зразкового колективу – Шеванюк Т.В.

-         Два керівники  народних  колективів –

 Загурський Р.В., Ванхольський Ю.А.

- Організатор культурно - дозвіллєвої та методичної роботи – Рабус О.Р.

 

З метою покращення роботи закладів культури клубного типу, які діють на території  району, покращення роботи клубних формувань, розвитку аматорського мистецтва  методичною службою РБК проводяться  семінари – практикуми з різних жанрів ( вокально-хорового, хореографічного, фольклорного, театрального, народної творчості, інструментального, художнього читання та ін.)

 

 Систематично надаються індивідуальні консультації з питань – планування, обліку роботи ЗККТ, звітності, планування та обліку  роботи клубних формувань, по оформленню документації з платних послуг, охороні праці та техніці безпеки, придбанню та списанню матеріальних цінностей, розробці сценаріїв календарних та обрядових свят, проведенню культурно – мистецьких заходів.

 

   В заклади культури клубного типу  розповсюджуються методичні матеріали :

Лекції – бесіди:

 

«Алкоголь – ворог здоров’ю», « Батьки і діти… Діти і батьки…», «Моя маленька Батьківщина , моя батьківська сторона», «Курити – здоров'ю шкодити», «Ми і закон…», «Змій , що забирає життя », «Ми проти алкоголю », «Моє Поділля – краса України »,    « Вітчизну мати умій захищати», « Ми нащадки вкраїнського роду», «Наркотичному змію скажемо Ні!», « Проблеми паління», «Романтична небезпека», « Запали свічу пам’яті», «День «Пам’яті»  в свідомості не згасне», « Родина у серці єдина»,                   « Я люблю, Україно, тебе».

 

Методичні рекомендації :

«Методика розучування вокально-хорових творів. Робота з партитурою», «Методика тренувальних занять біля станка та на середині залу, розучування і опрацювання танцювальних комбінацій на базі яких здійснюється постановча робота»,                                 «Конферансьє. Парний конферанс. Завдання під час проведення культурно-мистецьких заходів», «Організація та проведення заходів Новорічного та Різдвяного  циклу», «Різновиди театралізованих свят», «Сучасні технології організації культурно-мистецьких заходів», «Організація та проведення лекції-концерту», «Українська народна вокальна та інструментальна музика», «Технологія підготовки та проведення концерту», «Основи композиції: роль і значення у структурі художнього твору, ознаки композиційної побудови», «Монтаж, як сценічно-драматичний жанр».

Сценарії:

     Сценарій присвячений Дню Валентина «Серця закоханих», тематичний вечір «День пам’яті», присвячений учасникам бойових дій в різних країнах світу, до Міжнародного жіночого Дня «То від жінки музика життя, то від жінки все життя людини», до Дня Чорнобильської катастрофи, до Дня Перемоги, до Дня матері, до Дня молоді «Молодість і юність – наше майбуття», театралізоване дійство Івана Купала,  «Квітує рідна Україна» до Дня Незалежності України, до Дня жертв голодомору та політичних репресій – «Запали в серці свічу», до Дня збройних Сил України «Вітаємо піснею», сценарії дитячих новорічних ранків, «Зустріч зі Святим Миколаєм»,  «Запали свічу» - до Дня вшанування пам'яті .

Методична та практична допомога

 Щорічно здійснюються  виїздні концерти  народного аматорського хору ветеранів війни та праці «Пам’ять» в ЗОШ району з метою патріотичного виховання молоді  « Дорогами війни».

 

               с. Черемошне

                с. Уяринці

               с. Велика Вулига

               с. Дзвониха

               с. Шендерів

               с. Селище

               с. Жахнівка

               с. Дзвониха

               с. Василівка

               с. Іванківці

               с. Шершні

               смт. Сутиски

                с. Колюхів

                с. Кліщів

                с. Пилява

                 і т. д.

Виїздні концерти та заходи аматорських колективів РБК   та концертної бригади в ЗККТ району з метою надання практичної допомоги.

( Віншування жителів селища з Новим роком та Різдвом Христовим «Дозвольте колядувати»,

віншування жителів селища з Новим роком та Різдвом Христовим, проведення молодіжного свята День Святого Валентина « Серця закоханих».

мітинг – реквієм – «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Дзвони Чорнобиля», святковий концерт до Дня Перемоги – «Салют, Перемого», театралізоване дійство – «Ой на Івана, та й на Купала», святковий концерт до Дня працівників кооперації «З добром і піснею до людей», участь в обласному фестивалі «Скарби Поділля», концерт аматорських колективів РБК – «З добром і піснею до людей» - до Дня людей похилого віку в Будинку – інтернаті для пристарілих, День козацтва. Похід до могили видатного полководця Данила Нечая, святковий концерт до Дня працівників сільського господарства – «З добром і піснею до людей»,  програма до Дня  інваліда – «З добром і піснею до людей» - Будинок геріатричного профілю м. Тиврів,  театралізоване дійство Андріївські вечорниці,  дитячі  новорічні ранки  – «Новорічні  пригоди біля ялинки», святковий новорічний концерт – «Новорічний розгуляй» та ін.

 

      Тиврівський районний Будинок культури тісно співпрацює  з установами та організаціями, які знаходяться  на території селища :

 

Тиврівська селищна рада.

 

Районний відділ освіти, Тиврівська ЗОШ, Тиврівський ліцей – інтернат.

 

Центральна районна лікарня,  районна споживча кооперація.

 

Тиврівська районна бібліотека для дорослих .

 

Тиврівська районна бібліотека для дітей та юнацтва.

 

Тиврівський Будинок інтернат для пристарілих.

 

Також ведеться тісна співпраця з територіальними громадами, що знаходяться на території району.

 

«З добром та піснею до людей»

 

1 жовтня 2013 р.

Щорічно в осінню пору стало доброю традицією збирати в нашому закладі культури людей, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях.

 

  - Земле моя , припадаю до тебе вустами.

Під гомін життя ти мене зростила.

Карооку пісню з щедрими хлібами

Та сріблясті ранки в серці помістила.

 

       Такими словами розпочався святковий концерт «З добром та піснею до людей», присвячений Дню людей похилого віку та Дню ветерана, який відбувся в районному Будинку культури.

 А доповненням до цих слів стала пісня «Україна», яку виконали О. Шевчук та С. Мартиневич.

      З вітальною промовою виступив заступник голови Тивріської районної державної адміністрації Коваль Анатолій Валерійович. З побажаннями добра і здоров»я звернулися  працівники селищноїради Левчук Оксана Іванівна та Вавшко Іван Вікторович. Запашний духм»яний коровай подарував приватний підприємець Гавриш Костянтин Анатолійович.

     Осінь… Перш ніж вона настане , перш ніж посивіє коса і зовсім іншими стануть очі, бо колір із них кудись утік, у кожного ще буває весна і літо, щасливі моменти людського життя. Весна, літо, осінь, як і природа буває різною. В одних вона палахкотить розмаїттям барв, у інших – тихим бабим літом, у когось – присмерком, а то й нудьгою, яка пливе у прірву безнадії, а в учасників народного аматорського хору «Пам»ять» ( керівник Р. Загурський) вона проходить у теплих зустрічах, щирому спілкуванні та приємному відпочинку. Гучними оплесками  зустріли глядачі виступ цього колективу  у  виконанні якого прозвучали українські народні пісні та пісні українських , російських композиторів  ( «Бандура», «Незабутній вальс», «Там де ми ходили», «Летіли дві чайки» ,«Встреча друзей»).

Приємні хвилини відпочинку подарували глядачам дві прекрасні жінки , які відданим служінням людям вселяють віру в майбутнє, дорим ділом несуть до спраглих сердець ідеї добра і любові це - самодіяльна поетеса Зінаїда Чубенко та учасниця народного аматорського хору «Пам»ять» Марія Рєзнік.

         Всіх присутніх вітали вокальньний дует Слідянського СК у складі Василя Шершуна та Сергія Станіславчука, зразковий аматорський колектив «Калинонька Тивріського РБК ( керівник Т. Шеванюк), викладач та  учні Тиврівської дитячої музичної школи Олег Мельник , Бучинська Богдана та Бондар Анастасія, іскрометний гумор подарував працівник районного Будинку культури Павло Горбатюк.

На завершення концерту пролунала пісня «Край» у виконанні  вокального тріо «Сузір»я» ( керівник О. Саприга).

         Добрим побажанням усім стали слова:

Бажаємо, щоб першим гостем було здоров»я,

Як лист дубовий, таке міцне.

А другим гостем – радість у хату,

Що веде за собою друзів багато,

Щастя, веселість, добрую долю,

Для серця втіху, добра доволі.

Багатства в домі, в душі спокою,

Хай повниться завжди життя добротою.