Тиврівський районний Будинок культури

13-голютого 2014 року, в приміщені Тиврівського районного Будинку культури, відбувся фестиваль патріотичної пісні «Афганський вітер», приурочений 25-й річниці виводу радянських військ з території Афганістану. Велика зала РБК заледве вмістила присутніх на заході ветеранів-афганців, родичів загиблих воїнів, представників влади та громадських організацій Тиврівщини і взагалі всіх небайдужих, для кого ця дата закарбувалась в серцях і пам’яті навічно.

У визначений час, під ліричний музичний супровід на сцену вийшли ведучі свята: працівники Тиврівського РБК - Оксана Шевчук (художній керівник) та Павло Горбатюк (режисер) і віршоване слово розпочало пролог фестивалю. Преамбулою свята пісні,став виступ соліста народного амторського квартету  «Тиверці»( Тиврівського РБК) – С.Н. Олімчука. Пісня «Афганские дороги» нікого не залишила байдужим і вдало налаштувала глядача на тематичний лад фестивалю.

Далі, присутніх у залі привітав перший заступник голови Тиврівської райдержадміністрації В.В.Киришов, який подякував воїнам-афганцям за проявлену мужність та героїзм  підчас бойових дій. Валерій Володимирович поспівчував родичам загиблих і висловив жаль, щодо не виправдання сподівань ветеранів у забеспеченні  гідної допомоги збоку держави, але запевнив у позитивних змінах за перших покращень економічної  та політичної ситуації в Україні. Зі словами вдячності за братерську єдність та розуміння, до присутніх звернувся представник районного осередку воїнів-афганців - В.С.Гринь. Віктор Степанович  наголосив на важливості усієї діяльності, яку проводить спілка ветеранів Афганістану і побажав усім присутнім  здоров’я, достатку і мирного неба.

І врешті-решт – сам фестиваль: Директор Гніваньського МБК - Андрій Петлик виконав пісню «Рота уходит на  небо», і у присутніх на очах забриніла сльоза від болючих спогадів війни. Емоційний фон у залі підтримала солістка Гніванського МБК- Галина Крисько, яка виконала пісню «Солдат своей страны». Підтримуючи тематику, ведучий свята Павло Горбатюк зачитав вірш «Похорон інтернаціоналіста» і зала встала, вшановуючи цим благородним жестом тисячі загиблих співвітчизників у жахливій кривавиці Афганістану. Експресією відчаю від втрати коханого, пролунав «Афганський вальс» у виконанні солістки Сутисківського МБК Марини Кіосак. Коли залунала «Пісня про війну в Афганістані» у виконанні солістки Тиврівського РБК Мартиневич Світлани, ветерани Афганської війни   подарували квіти матерям та родичам загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

                 

          

Вшановуючи подвиг матерів - С.Олімчук виконав пісню «Мама, помолись за меня». Справжньою кульмінацією фестивалю став виступ соліста Тиврівського РБК Андрія Жовміра. Його пісня «Застольная», вразила присутніх глибиною змісту та майстерністю виконання і нагадала присутнім ветеранам традицію третього тосту, який у них - за померлих бойових друзів. Саме по завершені пісні, всі присутні піднялись з місць і під тривожний стукіт метронома, вшанували пам'ять загиблих «хвилиною мовчання».  Після вшанування, Андрій Жовмір продовжив свій виступ піснею «Хвилина мовчання».

Після короткого діалогу ведучих, які засобами художнього слова аналізували причини та наслідки тієї війни, на сцену один за одним виходили молоді вокалісти Тиврівщини, які дарували присутнім свою творчість: Соліст  Тростянецького СБК -Роман Дячук виконав пісню «Сон войны», соліст Тиврівського РБК – Олександр Рабус заспівав «Друга встретил», а пісню «Офицеры», присутнім подарував студент Тульчинського училища культури  і мистецтв - Валентин Вергелес.

    

Фінальним акордом пролунала пісня «Вывод!» у виконанні народного аматорського квартету «Тиверці» у складі: П.Т.Вишневського, С.Н.Олімчука, А.О.Жовміра під керівництвом та й безпосередньої участі Юрія Ванхольського.

По завершені програми фестивалю, до присутніх звернулась начальник відділу культури та туризму Тиврівської РДА – Л.Г. Захарчук. Людмила Георгієвна запросила піднятися на сцену усіх присутніх воїнів-афганців і зі словами вдячності та щирих побажань,запросила їх очолити урочисту колону  пішої ходи до меморіалу слави, щоб покласти квіти та вшанувати пам'ять загиблих біля постаменту воїнів-інтернаціоналістів.