Тиврівський районний Будинок культури

Боже, сумління моє,

Отче, послухай молитву.

Я Україна, я є!

Мучена, Але не вбита.

Боже, Ти –син і Ти-Дух

Мій і мого народу.

Я на поклін Тобі йду

За Україну й свободу!

Саме такими словами 14.10.2013р.розпочався минг в рамках відзначення Дня Українського козацтва у районі. Делегація з представників органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування політичних та громадських формувань за участі начальника відділу культури та туризму. Керівництва  та методичного персоналу районного Будинку культури. При підтримці учнівських козацьких загонів та учнів Тиврівської ЗОШ здійснила виїзд до могили славетного провідника національно-визвольних змагань українського народу  17 ст. - брацлавського полковника Данила Нечая.

 

В ході зібрання, яке відбулося на могилі національного героя, до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації В.В.Киришов. «Українське козацтво – унікальне явище не лише вітчизняної, але й світової історії, приклад незламної мужності, щирого патріотизму і відданості своїм історично назрілим державницьким ідеалам. У становленні козацької національної ідеології, формуванні рис військової доблесті та звитяги просто неможливо переоцінити роль знакової постаті української історії – одного з генераторів нашої незалежної свідомості – Данила Нечая. Козацтво і сьогодні є прикладом для нас у побудові молодої незалежної держави, критерієм патріотичної налаштованості і самопожертви в її ім’я», зазначив Валерій Володимирович.

Привітавши присутніх зі святом Покрови, начальник відділу культури та туризму Л.Г.Захарчук  у своєму виступі зазначила, яку  визначну роль в історії Українського державотворення відіграло козацтво і зокрема Данило Нечай полковник Брацлавський. На завершення своєї промови Людмила Георгіївна  наголосила на важливості патріотичного виховання молоді і закликала підростаюче покоління більше уваги приділяти історії рідного краю та власному самовдосконаленню.

    Відомий історик, краєзнавець, автор багатьох дослідницьких нарисів козацької епохи, зокрема , і стосовно родоводу Д.Нечая, Коваль О.І., зазначив про те, що його могила є унікальною з огляду на входження до числа чотирьох відомих на території України поховань  козацької старшини. Його вихованці, учні школи козацького гарту м. Гнівань – Івасик Дмитро і Івасик Андрій майстерно виконали елементи козацького бойового гопаку.

    Полковник Українського козацтва К.А.Гавриш закликав представників підростаючого покоління бути завжди гідними величі козацької слави і повідомив про те, що 12 жовтня в с. Степанівка Немирівського району відбувався обласний козацький фестиваль, на якому він виборов третє місце в змаганнях з кінних перегонів.

    Викладач вокалу Тиврівської музичної школи Мар’яна Стадник виконала українську народну пісню на козацьку тематику «То не вітер віє».

Програму провели творчі працівники районного будинку культури Рабус О. та Горбатюк П. який зокрема виконав авторський вірш «Прокинься Даниле».

Черемошненський сільський голова Ю.В.Мокойчук  озвучив плани щодо благоустрою могили Д.Нечая, адже на ці потреби  з районного бюджету виділено 5 тис.грн. в рамках фінансування переможців конкурсу «Сім чудес Тиврівщини»

   Учасники заходу вшанували пам’ять національного героя Д.Нечая хвилиною мовчання і покладанням квітів.