Підсумки осіннього призову на строкову службу

 

 

23 листопада Військовим комісаром Тиврівського районного військового комісаріату Р.М. Потерлевичем спільно з начальником Тиврівського ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області О.М.Плем’янником було проведено брифінг щодо підсумків призову на строкову службу «Осінь 2017» та набору на військову службу за контрактом.
Планове завдання з осіннього призову на строкову службу для Тиврівського району складало 19 чоловік. 
Призовники відправлені в частини Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту.
Строковики НЕ БУДУТЬ проходити службу в зоні проведення АТО.
Основні проблемні питання призовної компанії на строкову службу «Осінь 2017 року»:
1. В Тиврівському районі в цілому 250 юнаків призовного віку, без поважних причин не з'явилися до військового комісаріату.
2. Адміністративна відповідальність за неявку на призовні дільниці районних військових комісаріатів становить 85 гривень, а повторно – 255 гривень. Покарані 10 призовників, сплачено штрафів на суму більше 800 гривень. Крім того з жовтня місяця набув законної сили вирок Тиврівського районного суду щодо призовника С. 1996 року народження, яким призовникові за ухилення відстрокової військової служби призначено покарання у вигляді 2 років обмеження волі. До виконавчої служби подано 1 постанову на стягнення штрафу у судовому порядку.
3. При оповіщенні призовників, власники будинків, батьки надають недостовірну інформацію, щодо місця перебування призовників.
Спільно з працівниками Національної поліції в цьому році розшукано 5 ухильників від призову, винні покарані згідно чинного законодавства.
На сьогоднішній день завдання виконано на 100%.
Тиврівський районний військовий комісаріат здійснює прийом громадян України на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до лав Збройних Сил України.
Переваги військової служби за контрактом:
- можливість вибору місця проходження військової служби та посади;
- гарантоване грошове забезпечення та його підвищення в ході просування по службі (заробіна платна з надбавкою за участь в АТО від 13000 грн в місяць);
- можливість отримання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” у ВВНЗ за рахунок держави без відриву від служби;
- безкоштовне проживання у гуртожитках або грошова компенсація за піднайом житла;
- вищий, ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років;
- соціальний пакет (медичне обслуговування, пільги);
- можливість прийняти участь у миротворчому контингенті НАТО за кордоном. Зарплатня 1000-1200 євро.
Відповідно до статті 119 Кодексу законів України про працю за працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Вимоги до кандидатів:
- вік 18-60 років;
- здоровий, придатний до військовоїслужби (призовник або військовозобовязаний);
- відсутність судимості, психіатричного та наркологічного обліку.
З початку року у Тиврівському районі на військову службу за контрактом прийнято понад 85 осіб. 
Середній вік - 36 років, більше 40% осіб є учасниками АТО,
Серед кандидатів – 30% жінок.
Переважна більшість молоді за віком від 20 до 30 років звертається до військового комісаріату за рекомендацією друзів і знайомих, а також після участі в ярмарках вакансій, які регулярно проводяться на базі Тиврівського районного центру зайнятості.
На даний час у Вінницькій області комплектуються військові частини (у м.Гнівань, м. Калинівка, с. Гущинці). 
З січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться у 4,5 рази.

 

 

За даними Тиврівського районного
військового комісаріату
Всі новини