7 грудня в актовій залі Вінницької ОДПІ відбувся семінар-практикум для  платників податку на додану вартість на тему зупинення реєстрації податкових накладних. До участі у заході були запрошені керівники та головні бухгалтери підприємств реального сектору економіки, по яких призупинено реєстрацію податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН.

  В.о.заступника начальника – начальника Вінницького управління ГУ ДФС у області Ігор Бондар повідомив  присутніх про вдосконалення системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків та результати від її впровадження.

  Про умови блокування податкових накладних та розрахунків коригування, перелік  і порядок оформлення та відправки документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК та порядок оскарження рішення ДФС про відмову  в  їх реєстрації, детально розповіла начальник управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Вінницькій області Світлана Білилівська.

  Заступник начальника  – начальник відділу  податків і зборів з юридичних осіб Вінницького управління Валентина Красіліч акцентувала увагу на порядку формування податкового кредиту в разі зупинення реєстрації ПН та  особливостях формування РК.

 В свою чергу,  платники  проінформували про  наявність  ряду проблемних питань, що виникають  при реєстрації  ПН/РК, формуванні повідомлення та таблиці для  їх розблокування, надали пропозиції щодо їх вирішення.

 Загалом,  в ході  конструктивного діалогу  представники бізнесу  отримали відповіді на свої питання та практичні поради, а працівники фіскальних органів напрацювали  пропозиції щодо  удосконалення роботи СМКОР.