Наразі ще не подано жодної петиції

НОВИНИ

            

 

ВСЕ ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ

 

Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам

  

     Законом України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” №2148-УІІІ змінено , зокрема, порядок  виплати пенсій пенсіонерам, що працюють.

  Згідно з Законом  України “Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 1774-УІІІ у 2017 році, а саме по 31.12.2017 р., мав діяти особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, у тому числі тим, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, та іншим. Крім того, Закон передбачав, що в період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачують до звільнення з роботи, а також було визначено обмеження розміру пенсій до виплати в період роботи.

   З 1 жовтня 2017 року Законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій “ № 2148 поновлено  виплату пенсій пенсіонерам, які працюють, у повному розмірі.   Проте є деякі відмінності в розмірах поновлених пенсій в осіб, пенсії яким призначено на умовах законів України “Про державну службу” ,”Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову у науково-технічну діяльність”. Зокрема, якщо такі пенсії було призначено до  1.10.2011 року, то незалежно від того, яку посаду пенсіонер обіймав на сьогодні, виплату йому пенсії поновлено відповідно до Закону , за яким її призначено. Якщо пенсію було призначено після 1.10.2011 р., то за умови , що особа  продовжує працювати на посадах державної служби, визначених Законом  України   “Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-УІІІ, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України “Про  прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, пенсію виплачують у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України “Про загальнообов'язковедержавне пенсійне страхування” . Проте є категорія осіб, на яку зазначений вище порядок виплати пенсій не поширюється, тобто пенсію їм виплачують за тим Законом, за яким пенсію призначено, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа. До цієї категорії належать особи з інвалідністю І та ІІ груп, особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та учасники бойових дій, особи на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни , гарантії їх соціального захисту”.    Крім  того  , максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової  допомоги, пенсії за особливі       заслуги перед Україною , індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність, тимчасово , по 31.12.2017 року ,  10740 грн.                                     

 

 

Заступник начальника

приміського об’єднаного

управління ПФУ у Вінницькій області

Малишкіна П.С.

 

Виплати ветеранам війни до 9 травня 

 

     Уряд підвищив виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до  9 травня  в середньому на 26%.

     Відповідно до постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 5 квітня 2017 року № 223  «Деякі питання  виплати у 2017 році  разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту » і «Про жертви нацистських переслідувань»  цього року виплату здійснюватимуть органи соціального захисту населення у таких розмірах:

 - інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням концтаборів , гетто й інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: 1 групи- 3500 грн.; ІІ групи - 3100 грн.; ІІІ групи- 2700 грн;

 - учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання , а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, - 1200 грн.;

  - особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, -3500 грн.;

  - членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин , які не одружилися вдруге, - 600 грн.;

 - учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з фашизмом у тилу ворога - 500 грн.

 

Заступник начальника управління

приміського об’єднаного

управління ПФУ у Вінницькій обл.

Малишкіна П.С.

 
Пенсіонери отримають електронний доступ до своїх пенсійних справ
    Постійне підвищення якості обслуговування громадян, забезпечення повноти та оперативності відповідних послуг - основні пріоритети в роботі Пенсійного фонду України. Саме тому протягом 2015 року Фонд працював над створенням централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи.  Головною метою її створення є запровадження   автоматизованої обробки даних та документів  із забезпечення максимальної доступності громадян до послуг, які надає Пенсійний фонд, незалежно від місця їхнього проживання.
   Згідно з такою системою передбачено запровадження нових методів прийому громадян за принципом бек-офісу та фронт-офісу. Це дасть змогу не тільки відмовитись від величезного паперового документообігу , а й  спростити процедуру прийому та обслуговування громадян, істотно скоротити час їхнього спілкування з фахівцями Фонду. Вся інформація про особу відразу потраплятиме в електронну  пенсійну справу, яку формуватимуть під час  першого звернення громадянина в Пенсійний фонд  та оброблятимуть за допомогою централізованої системи призначення та виплати пенсій. Ця система буде єдиною для всіх управлінь Фонду, захищеною за сучасними стандартами, що унеможливлює втрату персональних даних та витік інформації.
     Насправді процедура дуже проста: для  призначення пенсії людина подаватиме працівникові Пенсійного фонду всі оригінали потрібних документів (паспорт, трудову книжку тощо), потім їх сканують (оцифровують) і формують електронну пенсійну справу. Фахівець  Пенсійного фонду заповнює в електронній формі заяву про призначення пенсії й роздруковує її, а людина якій призначають пенсію, лише посвідчує цю заяву своїм підписом.  Електронні пенсійні справи, які міститимуть скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсії, і становитимуть основний пенсійний архів.
     Передбачено також, що пенсіонери зможуть у будь-який час через Інтернет ознайомитися з даними своєї пенсійної справи за допомогою електронного цифрового підпису.
   На сьогодні завершується обробка основного програмного забезпечення, проводиться його тестова експлуатація в 60 управліннях   Пенсійного фонду України, розпочато підготовку до введення системи в промислову експлуатацію, здійснюється навчання фахівців.
     Поступове запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсіій заплановано розпочати з 1 січня 2016 року відповідно до затвердженого графіка введення її в експлуатацію в усіх регіонах України.
 
Заступник начальника управління
ПФУ У Тиврівському районі
Малишкіна П.С.
 
 
 
Зарплата в «конверті» - злидні на старість
 
    Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед управлінням Пенсійного фонду України у Тиврівському районі, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані заробітки в «конверті».
     Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат. Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно, бо саме у такому випадку вони будуть соціально захищенеми. Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблене зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами у «конвертах».
     В рамках місячної акції «Молодь Вінничини за легальну заробітну плату», яка ініційована головним управлінням Пенсійногофонду України у Вінницькій області, в районі проведено зустріч старшокласників місцевої школи з керівництвом управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі.
     У своєму виступі начальник управління районного Пенсійного фонду Кубик В.А. зазначив, що бiльшiсть молоді вважає, що пенсія ще далеко попереду, тому можна й не замислюватися над тим, що буде через кілька років, дехто вважає, що жити потрібно тут i зараз, а про майбутню пенсію i чути не хоче. Але необхідно зрозуміти, що не можна собі дозволити жити та мислити одним днем. Сьогодні молодь мусить сама вирішувати, що для неї є найголовнішим – жити одним днем чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соцiальнi гарантії. Для багатьох зарплата у «конвертах» стала звичним явищем і навіть нормою. Так, працівники думають, доки молоді, можуть не влаштовуватись на роботу офіційно, навіщо платити податки. Нелегальне працевлаштування та зарплата у «конверті» є прямим шляхом до злиденної старості. Адже відсутність відрахувань єдиного соціального внеску приведе до мінімальної пенсії або її відсутності. Не можна бути байдужим до себе, позбавляти себе соціальних гарантій та забезпеченої старості!
 
З  ПОВАГОЮ !
 
Перший заступник начальника управління
Пенсійного фонду України у Тиврівському районі           
А.Черненко
 
 
Пенсійний калькулятор
 
       Для підвищення прозорості діяльності Пенсійного фонду України  працівники Фонду розробили програму «Пенсійний калькулятор», яка призначена для надання громадськості інформаційних послуг в частині визначення розміру пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі відповідно до статей 27 та  28 Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 р. «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
     За допомогою «Пенсійного калькулятора» будь-який бажаючий зможе самостійно здійснити розрахунок розміру майбутньої трудової пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі згідно зі статтями 27 та  28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідно до введених Вами даних.
    Ціль «Пенсійного калькулятора» – допомогти майбутнім пенсіонерам отримати інформацію про своє майбутнє фінансове становище. Корисно ознайомитись з «Пенсійним калькулятором» і молодим людям, адже на майбутню пенсію впливає кожний місяць трудової діяльності.
     Щоб самостійно розрахувати розмір своєї майбутньої пенсії, необхідно не тільки знати основні формули, які достатньо складні, але й керуватись нормами всіх нових, а іноді і старих законів. А їх набереться не один десяток. Необхідно враховувати нормативні акти правління ПФУ, адже крім основного розміру пенсії можуть нараховуватись надбавки, доплати, підвищення, а іноді і зниження пенсійних виплат. Крім того, ці нормативи постійно зазнають змін, доповнюються, міняються в залежності від стану економіки та політичних подій в країні. В розрахунках розміру пенсії необхідно враховувати показники статистичних даних по Україні за всі місяці трудової діяльності.
        Всі ці нюанси враховані в «Пенсійному калькуляторі».
       Робота з калькулятором потребує вводу даних трудового стажу та помісячної заробітної плати. Процес кропіткий, тому корисно спочатку ознайомитись з інструкцією та правилами користування калькулятором.
      На основі введенних Вами даних, калькулятор виведе звіт про розрахунок Вашої майбутньої пенсії з відображенням формул.
        Пенсійний фонд створював калькулятор для того, аби громадяни могли самостійно провести розрахунок майбутньої пенсії. Такий розрахунок важливий ще й для того, аби Ви впевнились, що розмір нарахованої Вам Пенсійним фондом пенсії дорівнює розміру пенсії, підрахованої Вами особисто. Адже спеціалісти по призначенню пенсій – живі люди і теж можуть помилитися при введенні періодів стажу чи заробітної плати. І в такому випадку, звіривши підрахунки, можна виправити помилку. Наші спеціалісти будуть Вам тільки вдячні за виявлені непорозуміння.
 
З  ПОВАГОЮ !
 
Перший заступник начальника управління
Пенсійного фонду України у Тиврівському районі           
А.Черненко
 

В грудні пенсії будуть перераховані

    Відповідно до Закону України   «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (із змінами внесеними згідно із Законом України № 1384-УІІІ від 19.05.2016 ) з 1 грудня 2016 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність буде збільшено на 10 % і становитиме  1247 грн.
     Відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» максимальний розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги , пенсій за особливі заслуги перед Україною, індексацій та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) на 2016 рік є сталим - 10740 грн. і не буде змінюватись у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність.
    Виходячи з   прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність буде переглянуто:
- мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності страхового стажу у жінок 20 років і чоловіків - 25,  пенсії   яким були призначені до  01.10. 2011 року, та за наявності страхового стажу у жінок 30, а у чоловіків -35 років  в разі виходу на пенсію після 01.10.2011 року).
- доплата за понаднормовий стаж відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсіне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють)
- мінімальні розміри пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне стрвахування»
- мінімальні розміри пенсій у разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, які призначені згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»
- пенсії за особливі заслуги  відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
- підвищення, перебачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інші виплати, розмір яких визначений із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
   Пенсіонерам не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду , оскільки територіальними управліннями пенсії будуть перераховані автоматизовано. 
Заступник начальника управління
ПФУ У Тиврівському районі
Малишкіна П.С.
 
 

                        Електронне декларування

     Відбувся перший етап електронного декларування. На виконання Рішення Національного агенства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №2 „Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” та Рішення від 18.08.2016 року №1 „Про внесення змін до деяких рішень Національного агенства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” всі державні службовці, які займають згідно із статтею 50 Закону України „Про запобігання корупції” відповідальне та особливо відповідальне становище (категорія „Б”) подали електронну декларацію за 2015 рік.

 

Добровільне пенсійне страхування сьогодні – пенсія в майбутньому

     На сьогоднішній день досить важливим є питання наявності стажу улюдини, особливо коли вона звертається до Пенсійного фонду запризначенням пенсії. Адже відповідно до статті 26 Закону України «Прозагальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особи мають правона призначення пенсії за віком після досягнення 60річноговіку танаявності страхового стажу не менше 15 років. Виникає питання, а щоробити тій людині, яка з тих чи інших причин не працює і тому непідлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню?
     В такому випадку єдиною можливістю здобути страховий стаж є добровільна участь у системізагальнообов’язкового державного пенсійного страхування.Законодавством визначено категорії осіб, які мають право брати добровільну участь у системізагальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Це, зокрема, особи, які досягли 16річноговіку та не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, якіпостійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживаютьабо працюють за межами України, члени фермерських та особистих селянських господарств.
   Для добровільної участі в обов’язковій системі пенсійного страхування необхідно укласти відповіднийдоговір з органами фіскальної служби за місцем проживання особи, яка бажає взяти добровільну участь усистемі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та сплачувати єдиний внесоквідповідно до умов договору.Договір укладається на термін не менше одного року і відповідно до статті 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначає порядок сплати внесків, умови набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати, обов’язки, права, відповідальність сторін, строк дії Договору та порядок його розірвання.
     Законом також передбачена одноразова сплата страхових внесків u1079 за попередні періоди з 1 січня 2004року. При цьому сума сплачених внесків за кожний місяць також не може бути менше мінімальногострахового внеску та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величинибази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.
     Тож, шановні громадяни, пам’ятайте: в нинішній час гарантією отримання майбутньої пенсії є наявність страхового стажу, а добровільне пенсійне страхування є одним із способів його придбання для багатьохкатегорій громадян.

Легалізація заробітної плати найманих працівників

      Актуальною темою сьогодення являється боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах»,  реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни– суб’єкти підприємницької діяльності,  при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
    Працівники, які одержують гроші «в конвертах», є заручниками самих себе. Отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у «конвертах», тобто нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи всіх контролюючих служб.
   Погоджуючись на зарплатню в «конверті» − працівник виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться мова про «тіньові» заробітки, з яких не
утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому.
     Працівники які працюють неоформленими офіційно – ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Тому всім працівникам важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» – це не тільки неотримання соціальних пільг, виплат, а і мізерна пенсія на старість.

 

Пенсійний фонд України здійснює аналіз інформаційних баз даних та перевірку даних  пенсійних справ
 
        Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 136 затверджено Порядок здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України , фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
       З метою опрацювання запитів на перевірку інформації щодо пенсійних виплат за результатами верифікації та з метою контролю за даними в інформаційних системах,  Пенсійний фонд України здійснює аналіз інформаційних баз даних та перевірку даних  пенсійних справ.
    Управлінням Пенсійного фонду в Тиврівському районі проведено перевірку достовірності персональних даних одержувачів пенсійних виплат, а саме: за інформацією Міністерства фінансів України паспортів, за якими оформлено пенсійні виплати 63 особам, обліковувались компетентними органами як втрачені і вкрадені, або належали померлим особам та 11 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, які закриті компетентними органами в зв”язку зі смертю.  В ході проведення перевірки переплат не виявлено, так як робота по верифікації та моніторингу достовірності   інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання пенсій управлінням ведеться постійно, а саме : щомісячно опрацьовуються  інформації по можливих “двійниках “ по Україні та списки померлих пенсіонерів.
     Також перевірено факт наявності підтверджуючих документів щодо відмови від ідентифікаційного коду по 73 особам . Робота по виявленню таких осіб та впорядкуванню матеріалів їх пенсійних справ продовжується. Особам, які мають в паспорті  відмітку про відмову від коду, необхідно звернутись до нашого управління, в разі, якщо вони не надавали досі ксерокопію паспорта з відповідною відміткою. Особам, що вважають документом про відмову довідку з Церкви, необхідно терміново звернутись   до Тиврівського       відділення Вінницької ОДПІ  ГУ ДФС у Вінницькій області ( податкова) для оформлення свого волевиявлення відповідним чином, а саме: проставлення у паспорті  відмітки “Має право здіснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта” з подальшим поданням ксерокопії паспорту до управління Пенсійного фонду.
 
 

  Дострокові пенсії учасникам АТО

    Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремимх категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції», який набере чинності з 06.02.2017 року.
     Документом внесено зміни в Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та надано право на призначення пенсії за віком військовослужбовцям , особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення.
    Змінами передбачено, що на призначення дострокової пенсії після досягнення чоловіками 55 років, а жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років для чоловіків і не менше як 20 років для жінок мають право «військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення , контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання , пов’язаного з перебуванням на фронті , виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення , контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби  (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи , виконанням інтернаціонального обов’язку чи бепосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи , яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов’язаних , яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту  19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), які не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи , на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіїі їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу  восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону  з числа  членів сімей резервістів і військовозобов’язаних.
      Таким чином, право на дострокову пенсію за віком отримають учасники бойових дій, котрі захищали незалежність , суверенітет і територіальну цілісність України в складі добровольчих формувань, яких було включено до складу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохороних органів, а також військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані), особи рядового , начальницького складу та добровольці, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО, дружини (чоловіки) , якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки тих вищезазначених категорій громадян, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення , контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО або забезпечення її  проведення.
 
Заступник начальника управління
ПФУ у Тиврівському р-ні
Малишкіна П.С.

 

 Пенсія за вислугу років:  що змінилося

в новому році?

      24 грудня 2015 року Верховна рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII.
  Змінами внесено  в Закон України «Про пенсійне забезпечення», що набули чинності з 01.01.2016 року, визначено пенсійний вік педагогам, медикам, працівникам соціального забезпечення, працівникам льотного і льотно-випробного складу та артистам, тобто тим працівникам, яким пенсію за вислугу років  призначали незалежно від віку, лише за умови наявності належної кількості спеціального стажу.  Із квітня 2015 року (Закон №213 від 02.03.2015 р.) кількість спецстажу, потрібного для призначення пенсії за вислугу років, поступово збільшується (на 6 місяців щороку).     До зазначених змін у законодавстві і чоловіки, і жінки виходили на пенсію незалежно від віку. Умовою для цього була наявність необхідного спеціального стажу роботи, також таку пенсію призначали за умови звільнення з посади, що давала право на пенсію за вислугу років. Відтепер для них також встановлено пенсійний вік. Спеціальний стаж залишено без змін (з 1.04.2015 р. його вже було підвищено). Починаючи із січня 2016 року на пенсію виходитимуть після досягнення встановленого пенсійного віку (залежить від дати народження особи). При цьому і чоловікам , і жінкам встановлено єдиний вік виходу на пенсію - 55 років. Однак пенсійний вік збільшуватиметься поступово - від 50 до 55 років. Зокрема, особи  з датою народження по 30.06.1966 р. виходитимуть на пенсію за вислугу років при досягненні 50-річного віку. Ті, хто народився в період з 01.07.1966 р. по 31.12.1966 р. матимуть право на таку пенсію в 50 років 6 місяців, а з 01.01.1967 р. по 30.06.1967 р.- при досягненні 51-річного віку і так далі. Особи, народжені після 01.01.1971 р. виходитимуть на пенсію в 55 років.
  Пенсії за вислугу років призначатимуться при досягненні вказанного вище пенсійного віку та за наявності спеціального стажу, зазначеного в таблиці.
   Водночас збережено право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в період до 01 січня 2016 року вже мали вислугу років на відповідних посадах не менше як: на 1 квітня 2015 року - 25 років;   на 31 грудня 2015 року - 25 років 6 місяців.
    Тобто, наприклад, вихователька дитсадка 22 липня 1969 року народження вже відпрацювала на посадах, які дають право на  пенсію за вислугу років станом на 1 квітня 2015 року - 25 років  або станом на 1 січня 2016 року - 25 років 6 місяців, то вона будь-коли може скористатись правом виходу на пенсію, звільнившись із посади, що дає право на таку пенсію. Отже, їй не треба чекати досягнення 53 років 6 місяців.
    Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров»я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою КМУ № 909 від 04.11.1993 року (зі змінами, внесеними постановою КМУ № 529 від 29.07.2015 р.).
  Спеціальний стаж обчислюють за даними трудової книжки. У разі якщо із записів у трудовій книжці неможливо зробити такий висновок, до районного (міського) управління Пенсійного фонду додатково надається уточнююча довідка закладу (установи). Також під час вирішення цього питання може бути проаналізовано інші документи (Положення про заклад, структуру, штатні розписи тощо).
  Зарахування в спеціальний стаж часу навчання в навчальних закладах у чинному пенсійному законодавстві України не передбачено.

  Таблиця 

Період звернення щодо призначення пенсії

Спеціальний стаж (не менше як)

з 1 січня по 31 березня 2016 року

25 років 6 місяців

з 1 квітня 2016 по 31 березня 2017 року

26 років

з 1 квітня 2017 по 31 березня 2018 року

26 років 6 місяців

з 1 квітня 2018 по 31 березня 2019 року

27 років

з 1 квітня 2019 по березня 2020 року

27 років 6 місяців

з 1 квітня 2020 по 31 березня 2021 року

28 років

з 1 квітня 2021 по 31 березня 2022 року 

28 років 6 місяців

з 1 квітня 2022 по 31 березня 2023 року

29 років

з 1 квітня 2023 по 31 березня 2024 року

29 років 6 місяців

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати

30 років

 

 

 

 

 
 

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація