Результати роботи управління

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКАПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ
УПРАВЛІННЯПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
У ТИВРІВСЬКОМУ РАЙОНІ
ЗА 2015 РІК
 
Стан погашення заборгованості до Пенсійного фонду
      Заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на 01.01.2016р становить 11,8 тис.грн., з них 3,8 тис.грн. - борг підприємств, які визнані банкрутами, 8 тис.грн. - борг підприємства з безнадійним статусом.
Станом на 01.01.2016р залишаються несплаченими 165,5 тис.грн. боргу з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах економічно - активних підприємств, що на 2318,8 тис.грн. меньше в порівнянні з початком року.
Робота по відшкодуванню коштів, пов'язаних з виплатою та доставкою пенсій, призначених на пільгових умовах, в управлінні проводиться відповідно до вимог Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
 
Заходи з погашення заборгованості до Пенсійного фонду
    Одним з пріоритетних завдань управління Фонду є погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України.
В органах ДВС станом на 01.01.2016 знаходиться узгоджених вимог на 11,1 тис.грн. єдиного соціального внеску, крім того - на 26,0 тис.грн. судових рішень щодо стягнення заборгованості ( 15,0 тис.грн. пільгових пенсій, 11,0 тис.грн ЄСВ).
      Від заходів ДВС станом на 01.01.2016 року надійшло 29,2 тис.грн. в рахунок сплати єдиного соціального внеску.
Заходами стягнення охоплено 100% боргу економічно активних підприємств та безнадійного боргу зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Заходами стягнення по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій охоплено 11,1%  даного виду боргу.
      Станом на 01.01.2016 проведено 7 позапланових документальних перевірок платників страхових внесків ( перевірки, проведені за повідомленням державного реєстратора про ліквідацію юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи). Порушень не виявлено.
Крім того, проведено 159 інших перевірок, зокрема:135- перевірки достовірності документів для призначення пенсій, 7 - перевірки банківських установ, 17 - перевірки поштових відділень. В 14 випадках виявлені порушення.
    Протягом року були проведені 2 - перевірки дотримання законодавства щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, зокрема щодо сплати збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.  Порушень не виявлено.
      У своїй роботі щодо зменшення боргу управління тісно взаємодіє з органами місцевої виконавчої влади. Так, станом на 01.01.2016 року, по підприємствам, які допустили зростання заборгованості до Пенсійного фонду України направлено 48 матеріалів на розгляд комісій з питань погашення заборгованості по заробітній платі та соціальним виплатам. Як наслідок, загальна сума боргу, сплачена завдяки вжитим заходам до підприємств – боржників, склала 59,0 тис. грн.
 
Пенсійне забезпечення
      Протягом 2015 року відділом з призначення пенсій призначено 431 нову пенсійну справу, проведено 1321 перерахунок, в т.ч. 458 перерахунків пенсій у зв’язку із донесенням додаткових документів про стаж роботи, перерахунків з добавленням стажу та заробітку.
Протягом 2015 року проведено 135 зустрічних перевірок достовірності видачі підприємствами, установами та організаціями документів, необхідних для призначення та виплати пенсій, а саме – довідок про заробітну плату, пільговий стаж роботи, по їх наслідках виявлено 7 порушень, які не вплинули на розмір пенсії.
Станом на 01.01.2016р. управлінням оформлено та Комісією за особливі заслуги призначено 11 пенсій за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».
      На розгляд Комісії головного управління з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років протягом кварталу подано 11 заяв.
    За вказаний період спеціалістами управління проведено 4 взаємоперевірки правильності призначення (перерахунку) та виплати пенсій між управліннями Тиврівського та Немирівського районів. Кількість перевірених пенсійних справ – 111. Порушень, які б вплинули на розмір пенсії не виявлено.
Станом на 1 січня 2016 року на обліку в управлінні перебуває 1 пенсіонер, якому виповнилось 100 років і більше та якому виплачено підвищення пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 р. № 908 «Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилося 100 і більше років».
Персоніфікований облік
    До системи СПОВ-ЄСВ станом на 01.01.2016 рік за формою «Зафіксовані місячні звіти (Додаток-4)» подали звіти 4097 страхувальників, загальна кількість зафіксованих звітів - 4332 .
     За формою «Зафіксовані річні звіти (Додаток-5)» за 2015 рік  страхувальників, що подали звітність – 93, зафіксованих звітів - 102.
    За формою «Зафіксовані звіти (Додаток-6)» за 2015 рік страхувальників, що подали звітність – 4, зафіксованих звітів - 2.
     На виготовлення страхових свідоцтв загальна кількість бланків отриманих від страхувальників -12559; введено анкет в базу даних СВС – 12559, або 100%. Відправлено до Інформаційного центру на виготовлення анкет 12559 записів.
       Станом на 01 жовтня 2015 року отримано виготовлених свідоцтв 12197, з них видано застрахованим особам  11458або 93,94%.
За звітний період кількість запитів для призначення пенсій 5557. Із них особисто виданих застрахованим особам довідок ОК 1, 2, ОК 5 – 297, або 5,34% .
Правова робота
     Станом на 01.01.2016 року на обліку в управлінні знаходиться 2 підприємства-боржника з загальною сумою боргу 3,8 тис.грн., в відношенні яких Господарським судом Вінницької області порушено провадження у справах про банкрутство, по яких кредитором являється управління ПФУ у Тиврівському районі. В тому числі, з одним боржником укладено Мирову угоду на суму 90,1 тис.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року на обліку УПФУ у Тиврівському районі знаходилося 4 підприємства-банкрути з сумою боргу 2421,3 тис.грн.
Кадрове забезпечення
      Станом на 01 січня 2016 року в управлінні затверджено по штату 34 одиниці. Укомплектованість кадрами дорівнює 100%. 
      Прийняття на державну службу проводиться із дотриманням вимог Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади». Протягом року вперше прийнято на державну службу 2працівників за результатами конкурсу. Відсоток спеціалістів, які мають повну вищу освіту - 82%, в тому числі: відсоток державних спеціалістів з повною вищою освітою, які займають керівні посади - 100%, посади спеціалістів – 77%.
 
Запобігання та протидія корупції
     Протягом 2015 року в управлінні застосовувались профілактичні заходи з питань запобігання та протидії корупції на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Указу Президента України «Про національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки», Постанови КМУ від 04.09.2013 року № 706 «Питання запобігання та виявлення корупції».
     Роз’яснювальна робота, спрямована на запобігання корупційним правопорушенням, усунення конфлікту інтересів шляхом встановлення низки обмежень для державних службовців щодо використання службового становища, суміщення та сумісництва, одержання подарунків, роботи близьких осіб носить системний характер і має на меті забезпечення належного знання та розуміння працівниками положень антикорупційного законодавства.
      В управлінні неодноразово розглядались питання щодо виконання вимог ст.12 «Фінансовий контроль» Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». З метою надання методичної та консультаційної допомоги з питань заповнення декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру було проведено навчання з працівниками управління.
З метою підвищення якості відбору кандидатів на зайняття посад у державній службі в управлінні запроваджено комплексну спеціальну перевірку щодо цих кандидатів.
    Діючим на сьогодні запобіжним заходом протидії корупційним правопорушенням – є закріплення обов’язку за державними службовцями подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Всі державні службовці управління подали декларації за 2014рік.
      Протягом звітного періоду за скоєння корупційних правопорушень державні службовці Пенсійного фонду району не притягувались.
 
Звернення громадян
     Протягом 2015 року до Фонду району звернулось 216осіб, що на 28,6% більше, ніж за відповідний період минулого року, з них письмово 26та 190усно. Всі звернення оперативно розглянуті спеціалістами, заявники отримали вичерпні письмові відповіді на поставлені питання.
       З вищих органів влади та організацій звернень не надходило.
При надходженні повторних звернень відбуваються перевірки своєчасності та правильності розгляду первинних звернень, здійснюється перевірка наявності права на призначення пенсії за всіма законодавчими актами. Низку скарг фахівці управління розглянули безпосередньо в управлінні, запросивши для роз’яснення заявників. Окремі звернення розглянула комісія з питань підтвердження стажу роботи при головному управлінні.
   Особистий прийом громадян відбувається відповідно до затверджених графіків. Особливу увагу приділено розглядові звернень громадян та забезпеченню першочергового особистого прийому інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України та жінок, які мають почесне звання «Мати-героїня». Зокрема, за 2015 рік на особистому прийомі в управлінні побувало 129 осіб, що на 25,2% більше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільше звернень від пенсіонерів за віком та інвалідів. Більшість питань, які піднімаються – правильність обчислення розміру пенсій, проведення перерахунків пенсій та роз’яснення норм чинного пенсійного законодавства.
    З метою зменшення кількості звернень громадян і запобігання повторним зверненням функціонує „гаряча” лінія прямого телефонного зв’язку з населенням. Протягом 2015 року в телефонному режимі 423 громадяни отримали від спеціалістів органів Фонду відповідні консультації та роз’яснення.
 
Інформаційно-роз’яснювальна робота
     Протягом звітного періоду управлінням проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота та здійснювались відповідні заходи щодо її посилення.
   Підготовлено й оприлюднено 8інформаційних повідомлень на сторінці місцевої РДА,  висвітлено 8іформаційних матеріалів у районній газеті «Маяк».
    З метою проінформованості населення з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду району та області застосовуються й інші методи роз’яснювальної роботи. Власними силами надруковано 249 примірників буклетів, брошур, інформаційних листівок.
     Для оперативного вирішення питань в управлінні діє громадська приймальняза принципом «єдиного вікна», до якої за 2015 рік звернулося 8715 громадян