Відділ обліку платежів

Повертаючись до новацій пенсійного законодавства:

накопичувальна система

       Як відомо, ще в Законі «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ухваленому 2003року, було передбачено функціонування в Україні трьох рівнів пенсійного забезпечення: солідарного, накопичувального й недержавного. Сьогодні на першому рівні фактично тримається вся пенсійна система України. Про другий накопичувальний рівень пенсійного забезпечення багато говорили усі ці роки, але тільки тепер зважились його запроваджувати. Бо вже всім стало очевидно: сама солідарна система не в змозі забезпечити високий рівень пенсійної виплати. Вона передбачає, що кожна людина перераховує певний відсоток свого заробітку на свій персональний рахунок. Такі персональні внески акумулюються в спеціально створеному накопичувальному фонді, рада якого залучає до співпраці компанії з управління активами, головне завдання яких - з розумом розпорядитися коштами громадян, вигідно інвестувати їх в економіку, щоб завдяки інвестиційному доходу гроші повернулися (через 20-30 років) до власника з якомога більшими відсотками. Тобто, головною особливістю накопичувальної системи є те, що сплачені внески не «проїдаються» одразу, як в солідарній системі, вони стають доступними лише після досягнення певного віку. Тому, 01.01.17р можливо стане стартом для накопичувальної системи.

        В накопичувальній системі обов’язковою є участь молодих людей до 35 років, громадяни від 35 до 55 років беруть в ній участь на добровільних засадах. Розмір накопичувального внеску спочатку становитиме 2% від заробітної плати, а потім упродовж п’яти років зростатиме до 7%. Загальний розмір пенсійних відрахувань не збільшиться ні для громадян, ні для роботодавців. Відбудеться перерозподіл єдиного соціального внеску для того, щоб загальна сума не зростала. Якщо людина сплачувала внески в накопичувальний фонд і не дожила до пенсійного віку, цю суму буде передано у спадок.

     Крім того, уряд пропонує з 1 січня 2016року перейти до єдиних принципів нарахування пенсій. Тобто пенсію всім категоріям пенсіонерів (крім військових) мають нараховувати за єдиною для всіх формулою. Спеціальні пенсії, призначені до 1 січня 2016 року виплачуватимуть у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати. Для захисту інтересів осіб, стаж держслужби яких становить 10 років і більше, цей стаж буде зафіксовано, а під час виходу таких громадян на пенсію їм компенсуватимуть частину сплачених страхових внесків.

З  ПОВАГОЮ !
 
Перший заступник начальника управління
Пенсійного фонду України у Тиврівському районі           
А.Черненко